Europejski Tydzień Szczepień – Zapobiegaj. Chroń. Zaszczep! 23-29 kwietnia 2018r.

Print Friendly, PDF & Email

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu informuje, że w dniach 23-29 kwietnia 2018 r. obchodzony będzie XIII Europejski Tydzień Szczepień (ElW). Jest to inicjatywa kierowana i koordynowana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Hasło przewodnie tegorocznego Europejskiego Tygodnia Szczepień : „Zapobiegaj. Chroń. Zaszczep”.

 

Głównym celem tej inicjatywy jest zwiększenie liczby osób zaszczepionych poprzez podniesienie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla ochrony zdrowia, że szczególnym uwzględnieniem najbardziej wrażliwych i podatnych grup osób. Państwowa Inspekcja Sanitarna promuje szczepienia ochronne poprzez akcję informacyjną:
„Zaszczep w sobie chęć szczepienia” Strona internetowa akcji informacyjnej: www.szczepienia.gis.gov.pl

 

Adresatami przedsięwzięć są wszyscy zainteresowani tematyką szczepień ochronnych, w szczególności rodzice i opiekunowie dzieci oraz lekarze
i pielęgniarki wykonujący szczepienia ochronne.

 

W czasie trwania Europejskiego Tygodnia Szczepień więcej informacji na temat szczepień obowiązkowych i zalecanych można będzie uzyskać bezpośrednio lub telefonicznie w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu przy ul. Moniuszki 25 tel. 32 3976684 w godzinach od 8.00 – 15.00 oraz w punktach szczepień Poradni POZ.

 

Szczegółowe informacje o szczepieniach ochronnych dostępne są również na stronach internetowych;
http://ptwakc.org.pl
http://www.szczepienia.pl
http://www.gis.gov.pl
http://www.mz.gov.pl
http://zaszczepsiewiedza.pl/
http://www.euro.who.int

 

Pobierz (PDF, 1.07MB)

Pobierz (PDF, 308KB)

 

 

%d bloggers like this: