24–30 kwietnia 2019 Europejski Tydzień Szczepień

Print Friendly, PDF & Email

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu informuje, że w dniach 24–30 kwietnia 2019 r. po raz kolejny obchodzony będzie Europejski Tydzień Szczepień – European Immunization Week (EIW) pod hasłem „Poznaj i udostępnij fakty na temat szczepień oraz Bohaterowie szczepień” Podobnie jak w latach ubiegłych jest to inicjatywa koordynowana przez Światową Organizację Zdrowia. W obchodach aktywnie uczestniczą kraje z całego regionu europejskiego.

 

Głównym celem tej inicjatywy w 2019 roku jest zwiększenie liczby osób zaszczepionych poprzez podniesienie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla zdrowia.
Europejski Tydzień Szczepień jest okazją do podkreślenia znaczenia osób, które w różny sposób na co dzień umożliwiają i wspierają szczepienia. Nazwano ich „Bohaterami szczepień”. Należy tu wymienić naukowców, którzy opracowują bezpieczne i skuteczne szczepionki, pracowników ochrony zdrowia, którzy są wiarygodnym źródłem informacji na temat szczepień dla swoich pacjentów, rodziców którzy decydując się na szczepienia swoich dzieci, chronią również tych których nie można zaszczepić, decydentów, których działania zapewniają jak najszerszy dostęp do szczepień oraz każdego kto poszukuje i udostępnia oparte na faktach naukowych informacje na temat.

 

W czasie trwania Europejskiego Tygodnia Szczepień więcej informacji na temat szczepień obowiązkowych i zalecanych można będzie uzyskać bezpośrednio lub telefonicznie
w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu przy ul. Moniuszki 25 tel. 32 397-66-84 w godzinach od 8.00 – 15.00 oraz w punktach szczepień Poradni POZ.

 

Więcej informacji o szczepieniach ochronnych można również uzyskać na stronach internetowych;
http://ptwakc.org.pl
http://www.szczepienia.pl
http://www.gis.gov.pl
http://szczepienia.pzh.gov.pl/
http://www.mz.gov.pl
http://www.pzh.gov.pl

 

%d bloggers like this: